Edzői hozzászólás 2008/2009

2008/2009

U12: Győzelem szurkolói támogatással
RTK:HONVÉD 1:4

Kovács István: - Nehéz mérkőzésen vagyunk túl. Szép napos időben, serdülőmérkőzésen szokatlanul sok néző előtt kezdődött a mérkőzés. Ellenfelünk 2-3 szöglete jelentett veszélyt a kapunk előtt, majd a talajhoz fokozatosan alkalmazkodva feljavult a játékunk, és sorra dolgoztuk ki a helyzeteinket, melyekből hármat sikerült gólra váltani a szünetig. A folytatásban ismét támadólag lépett fel a csapatunk, és egymás után hagytuk ki a nagyobbnál nagyobb helyzeteket, majd egy gyermeteg hibánkat kihasználva szépített ellenfelünk. A gól némileg megfogta a csapatot, az RTK előreívelésekkel veszélyeztetett, majd a hajrára feljavulva a több kínálkozó lehetőségeinkből még egyet kihasználva végül 4-1-re megnyertük a meccset. Feltétlenül meg kell említenem, hogy a mai mérkőzésen eggyel többen voltunk, ellenfelünknél, ugyanis a lelkes "B"közép serdülőmérkőzésen szokatlan, varázslatos hangulatot teremtve a nehéz pillanatokban is buzdítva segítette a csapatot. Köszönet érte!

Góllövők: Gere (2), Adamcsek, Erdei.

Értékes győzelem
Bp. Honvéd - REAC 2-0

Edzői vélemény a REAC elleni mérkőzésről.

Kovács István: - Értékes győzelmet szereztünk ezen a bajnokin, egy -a tavalyihoz képest - teljesen más REAC ellen. Nagy várakozás előzte meg a mérkőzést, mivel a REAC a múlthéten megverte az FTC-t. Számunkra jól kezdődött a mérkőzés, már a 2. percben egy szép támadás végén, igaz szerencsés körülmények között megszereztük a vezetést. Változatos, nagy iramú játékkal folytatódott a félidő, melyben három óriási helyzetünk maradt kihasználatlanul. Ebben a félidőben a REAC-nak is volt 3-4 nagy lehetősége, de ezeket kapusunk nagy bravúrral hárította. Azt gondolom, hogy a csapat a fejlődése szempontjából sok ilyen félidőre lenne szüksége, de a mi idegeinknek nem biztos, hogy jót tesz. A második játékrészben tovább javuló játékkal sorra vezettük a támadásokat, - sajnos megint kimaradt 2-3 nagy lehetőség - de ekkor ellenfelünk már nem jelentett sok veszélyt a kapunkra. A lefújás előtt szép támadás végén megszereztük a második gólunkat. Összességében megérdemelten győztünk, nagy akarással és szívvel végig küzdve a mérkőzést. Biztos vagyok benne, hogy nem nyerünk meg minden meccset, de a második gól utáni gólörömben, ahogy egymás hátán egy kupacban örültek a gyerekek az mindent elárul erről a csapatról. Góllövők: Pálfi, Pend

Remek győzelem idegenben
Fehérvár - Bp. Honvéd 1-7

Kovács István: - Ennek a mérkőzésnek valóban mi voltunk az esélyesei, és ennek megfelelően kezdtük a mérkőzést. Nagy széllel szemben sorra vezettük a támadásainkat, sajnos az elején kevés sikerrel. Gere klasszikus mesterhármasával - két egyéni szóló végén, majd egy kipattanót értékesítve - 3-0-al zártuk a félidőt. A második játékrészben joggal vártuk a szép folytatást, de az sajnos elmaradt. Csapkodó, dekoncentrált játékkal - igaz szereztünk még négy gólt - telt a második félidő. Kevés jó teljesítmény volt ezen a mérkőzésen. Ami a csapatjátékot illeti maradt bennünk egy kis hiányérzet ezen a meccsen. Tudom sok csapat elégedett lenne az idegenbeli 7-1-es eredménnyel, de hiba lenne elmenni szó nélkül a mutatott teljesítmény mellett. Ez a csapat ettől azért sokkal többet tud a játék minden eleméből.  Góllövők: Gere (3), Pendl (2), Major, Deli.

U12: Tíz gól a második félidőben
Bp. Honvéd - Balassagyarmat 12-0 (2-0)

U12-es csapatunk egy tucat gólt rúgott ellenfelének.
Bozsik Stadion
Góllövők: Gere (4), Acsai (2), Deli (2), Erszény, Erdei, Ruhnau, Major.

Kovács István: - Egy szerényebb képességű ellenféllel szemben kritikán aluli első félidőt produkáltunk ezen a mérkőzésen. Semmi sem valósult meg abból, amit megbeszéltünk, hibát hibára halmoztunk. Érthetetlen, hogy 12 évesen alapvető dolgokat nem lehet megérteni. A második játékrészben a cserék hoztak némi változást, bár csak felvillanások voltak ekkor is, igaz legalább lőttünk néhány gólt. Nem ilyen mérkőzéstől fejlődnek a gyerekek, nagy hiba lenne túlértékelni ezt a produkciót.

U12: Értékelhetetlen teljesítmény   III. Kerületi TUE - Bp. Honvéd 3-0 (2-0)
.
U12-es csapatunk gyenge játékkal maradt alul a Hévízi úton
Jók: nem volt jó teljesítmény

Kovács István: - Azt mondják, jó időben, néha jókor jön egy nagy pofon még ha fáj is! Nos, az idő jó volt, a pofon is nagy és fájt is, nem kicsit - remélem nem csak nekem - és hogy jókor jött, abban biztos vagyok! Az eddigi mérkőzéseinken lőttük a gólokat szép számmal, tettük azt úgy, hogy mellette helyzetek sokaságát hagytuk ki. Ha azt mondom, hogy ezen a meccsen még a helyzetig sem jutottunk el, mindent elárulok a teljesítményünkről! Értékelhetetlen produkció volt, szégyellem is magam érte - remélem mások is - bár voltak, akik a meccs után vidáman nevetgéltek. Vannak egy páran akik elgondolkodhatnának a folytatáson!

U12: Gyógyír Kulcsár Olinak
Bp. Honvéd - Felcsút 5-1 (2-1)

A múlt hetihez képest egy teljesen más felfogásban játszó csapatot láthattunk ezen a mérkőzésen. Szakadó esőben kezdtük a meccset, melyen rögtön támadólag lépett fel a csapatunk. Egymás után alakítottuk ki a nagyobbnál nagyobb helyzeteket, melyeket sikerült is kihagynunk. Ahogy az idő, a kedvünk is borús lett, ugyanis ellenfelünk egyszer jött el a kapunkig, és góllal büntetett, igaz ehhez mi is hozzásegítettük őket. Nem tört meg a lendületünk, végigtámadtuk a félidőt, s ahogy a nap is kisütött, jöttek a gólok is, így 2-1-es előnnyel mehettünk a szünetre. A második játékrészben is végig nagy akarással játszva további szép gólokat szereztünk, - Márki mesterhármast rúgott - kis szépséghiba, hogy mellette sok helyzet maradt kihasználatlanul. A győzelem megérdemelt, és akár kétszámjegyű is lehetett volna. Hosszan tartó betegsége miatt, már régóta hiányzik a csapatunk meghatározó védője Kulcsár Olivér. Az egész csapat nevében mielőbbi gyógyulást kívánunk, és nagyon várunk Oli!

Góllövők: Márki (3), Major, Gere.

U12: Két pontot vesztettünk UTE - Bp. Honvéd 1-1 (0-1)

Kovács István: - A futball sokszor igazságtalan játék - ettől szép sport - nem mindig nyer a jobbik csapat. Nos ezen a mérkőzésen kétséget kizárólag mi voltunk a jobbak, mégsem győztünk. Az egész mérkőzést végigtámadtuk - felbillent a pálya - ellenfelünk alig jutott el a kapunkig, igaz amikor ott volt ki is használta. Probálok mindig tárgyilagos és elfogulatlan lenni - amikor nem megy, akkor is nyíltan megmondom -, de ezen a mérkőzésen nem mondhatok rosszat a csapatról. A játék minden elemét figyelembe véve felülmúltuk szimpatikus ellenfelünket. Motiváltan, ötletesen jól játszottunk, sorra alakítottuk ki a helyzeteinket, csak az i-re hiányzott a pont, mert a nagyobbnál nagyobb ziccereinket is sikerült kihagyni. Vesztettünk ugyan két pontot, de összességében a jövőre nézve a mutatott játék örömteli és bíztató. Góllövő: Deli Márió

U12: A végletek mérkőzése
A nagy különbség nem mutatkozik az eredményen.
Bp. Honvéd - CsHC 3-2 (3-1)

Góllövők: Gere (2), Márki.

A mi szempontunkból a végletek mérkőzése volt. Akadtak nagyon szép és látványos megoldások,és láthattunk érthetetlen hibákat is. Az egész mérkőzést gyakorlatilag végig támadtuk, helyzetek sokaságát dolgoztuk ki, amelyeket - hasonlóan az eddigiekhez - rendre ki is hagytunk. Ránk nézve szomorú, a jobbára csak védekező ellenfelünk helyzet nélkül rúgott két gólt - két szabadrúgásból, ebből az első mosolyfakasztó potyagól volt. A két csapat közti különbség nagyon nagy volt, melyet az eredmény nem tükröz hűen.

U12: A hazai pálya sem volt előny
Pomáz - Bp. Honvéd 4-3 (4-3)

Góllövők: Pendl, Gere, Adamcsek.
Kovács István: - Nagy iramú, eseménydús, fordulatokban gazdag mérkőzés volt. Sajnos a védelmünk az első félidőben nem állt a helyzet magaslatán, nagy egyéni hibákból kaptuk a gólokat - nem is keveset. Hazai pályán lőttünk három gólt, háromszor vezettünk, mégsem szereztünk pontot. Nem bánthatom a játékosokat, mert sokat tettek a győzelemért, nagyon hajtottak, sajnálom hogy nem sikerült. Nem mi voltunk a pályaválasztók mégis hazai pályán játszhattunk, ezért köszönet az ellenfelünknek.

U12: Magabiztos győzelem
Bp. Honvéd - Dunaújváros 6-0 (2-0)

A cserejátékosok mérkőzése volt. Jól kezdtük a meccset, már a nyolcadik percben megszereztük a vezetést 2-3 kihagyott nagy helyzet után. Folyamatosan dolgoztuk ki a gólszerzési lehetőségeinket, melyekből a szünetig sajnos csak egyet sikerült gólra váltani. A második félidőben örömteli, hogy a folyamatos cserék után feljavult a csapatjáték, és egyértelművé vált a fölény és a különbség - mely gólokban is megmutatkozott - a két csapat között. A győzelem megérdemelt ilyen arányban is, bár az igazsághoz tartozik, a sportszerűen és kultúráltan futballozó ellenfelünknek is voltak nagy lehetőségeik, még 11-est is hibáztak.